Державне підприємство «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство «Карпатський держспецлісгосп»  було створене на базі міжколгоспного лісгоспу який почав свою діяльність ще в 1974 році. В даний час ДП «СЛАП»Карпатський держспецлісгосп»  - потужне лісогосподарське підприємство, до складу якого входять п’ять лісництв, цех переробки деревини, автотракторний парк та пасіка.
Основним напрямом діяльності лісгоспу  являється ведення лісового господарства, лісозаготівля, лісопильне та стругальне виробництво, бджільництво, збере­ження та відтворення природних ресурсів.
Ліси Карпатського держспецлісгоспу розташовані на території Путильського району прилеглих до річок Черемош та Путилка.
Загальна площа земель лісгоспу складає 21008 га. Основні лісоутворюючі породи - ялина, ялиця, бук. І складає 90% хвойних порід, 8% твердолистяних, 2% м'яколистяних порід. За віковою структурою ліси розподіляються на молодняки - 28%, середньовікові - 38%, пристигаючі насадження - 19%, стиглі та перестійкі насадження - 15%.
Лісові масиви лісгоспу розділені на 5 лісництв, зокрема на Ялівецьке - 4448 га, Шурдинське - 5192 га,  Карпатське - 4855 га, Конятинське - 2786 га, Розтоківське - 3727 га.
Виробничий цикл складається із заготівлі насіння, вирощування посадкового матеріалу, посадки лісових культур, догляду за лісом, заготівлі деревини від рубок головного користування, рубок формування та оздоровлення лісів, та переробки.
Лісове господарство ґрунтується на широкій розмаїтості практичних навичок. Професійні лісівники поєднують знання отримані з біології й інших природних наук.
Із заготовленої деревини підприємство щорічно переробляє 13000 м3 деревини на власних деревообробних потужностях.
Підприємством виготовляється такі види  продукції як , пиломатеріали обрізні, не обрізні, колоди щциліндровочні,  штахетник, покрівельна дранка, вагонка, полова, шальовочна дошка, щепа, декоративна планка, віконні та дверні блоки, штукатурна дранка, плінтус, лавки гуцульські, ящики для дров та інше.
Основний дохід підприємство отримує від реалізації  лісо продукції та продукції переробки. Продукція лісгоспу реалізується в країни Європи, закрема Ізраїль, Румунія та інші…
Щорічно висаджуються лісові культури на площі 160-180 га. Заготовляється та переробляється 15-20 тонн шишок ялини звичайної та ялиці білої, насіння висі­вається в лісових розсадниках, лісгосп забезпечено власним посадковим матеріалом, щорічно вирощується 1,5 млн шт. сіянців.
У лісгоспі постійно працюють 290 осіб, 83 з яких державна лісова охорона. Працівники є висококваліфікова­ними спеціалістами лісової галузі, що люблять та цінують свою роботу. Отримують гідну заробітну плату.
Лісове господарство зазвичай вимагає значного залучення капітальних і поточних (операційних) витрат для забезпечення виробництва через повільний приріст деревини. Таким чином, вся інвестиційна діяльність підприємства спрямована на збереження існуючого рівня лісо вирощування та виробництва.
Ліси  можуть дати широку розмаїтість товарів і послуг та їх  комбінацій, серед яких і ті, що не оцініються за ринковими цінами.