Автор:  Пресслужба ДП «Сокирянське лісове господарство»
27.04.2021 11:25

Лісівники Сокирянщини заклали 46 гектарів лісу

Тільки весняне сонечко почало дарувати землі перше тепло, на лісокультурних площах державного підприємства «Сокирянське лісове господарство» закипіла робота. З березня місцеві лісоводи, заручившись підтримкою активістів, школярів, військових та представників органів влади, активно розпочали весняну лісокультурну кампанію.

За короткий термін вмілими руками фахівців з початку року на Сокирянщині і Кельменеччині було створено майже 46 гектарів  лісових культур, при запланованих  - 37. Переважно лісівники висаджували сіянці дуба звичайного. Цієї культури закладено 164 тисячі штук.

Майже кожен третій  гектар висадженого лісу - на рахунку фахівців Кельменецького лісництва. Тут було створено 13 гектарів лісових культур – найбільше серед аналогічних структурних підрозділів підприємства. В той же час, у Сокирянському лісництві заліснено  7 гектарів, у Ломачинецькому – 9, у Іванівецькому - більше 11, а у Романковецькому лісництві найменше  -  6,6 гектара.

Одночасно з висаджуванням сіянців, фахівцями   проводилось доповнення на раніше створених ділянках. Виявлені в результаті інвентаризації рослини, що не прижились, були повторно висаджені на площі 10 га.

Нинішнього року лісівники Сокирянщини не лише відновлювали ділянки лісу, на яких пройшли заготівельні роботи, а й створювали нові насадження. Так, в Ломачинецькому лісництві віднині зростатимуть сосни на території в пів гектара. У Кельменецькому лісництві поряд з селом Михайлівка висаджено  2 тис. 700 сіянців горіха грецького, а у Іванівецькому лісництві посіяли на площі в 0.1 гектар 14 кілограмів насіння горіха чорного. Тож  на території ДП «Сокирянське лісове господарство» нині відсутні вільні площі для створення лісових культур.

Вирощування посадкового матеріалу здійснюється у власних лісових розсадниках. Нагадаємо, що кожне лісництво підприємства має у розпорядженні власний тимчасовий лісовий розсадник, на якому вирощуються сіянці лісових культур, а також декоративні рослини. Крім того, стабільним постачальником посадкового матеріалу є найбільший в краю Іванівецький базисний розсадник. 

Категорія: Загальні новини